Багато хто хоче купити океанічний акваріум, щоб милуватися його казковою атмосферою. І якщо бути океанологом дано не всім, то захоплення акваріумістикою доступне кожному — достатньо придбати акваріум, щоб спостерігати за «вікном в океан» у себе вдома.

Облаштувати океанічний акваріум – справа не з легких, тому багато акваріумістів вважають за краще прісноводну середу, однак вона ніяк не може зрівнятися з красою моря та океану.

Океанічний акваріум відрізняється від прісноводного не лише зовнішньо. Він являє собою більш складну систему, вимагає серйознішого обладнання, що допомагає створити та підтримувати усі необхідні якості води.

Вибір океанічного акваріума

Перш ніж приступити до вибору обладнання необхідно визначитися з розміром акваріума, так як його габарити мають велике значення. Наприклад, порівняно з великими ємностями нано-акваріуми не є легкими в утриманні, і підтримувати в них стабільні умови – справа досить непроста, але чим більше акваріум, тим дорожча його вартість. Тому тут слід порівняти бажане зі своїми фінансовими можливостями та вибрати максимально великий акваріум, який можна собі дозволити.

Ідеальною ємністю вважається літраж в діапазоні 200-250 літрів. Саме в такому обсязі найлегше створити і підтримувати необхідну екосистему. Якщо для початківця морського акваріума такий літраж здасться великим, то можна обмежитися банкою на 50-100 л при цьому необхідно грамотно підібрати морських мешканців.

Фільтрація

Фільтр, який з’єднаний з океанічним акваріумом, буде його кровоносною системою, життєво важливим органом та рештою, що може гарантувати підтримку краси акваріумного дисплея на належному рівні. У ньому також можна заховати й інше обладнання, яке використовуватиметься. До вибору фільтра потрібно поставитися дуже серйозно. Багато фільтрів не дають задовільних результатів, і більше того, деякі фільтри акваріумістам-початківцям взагалі не рекомендується використовувати в морському акваріумі.

Найкращим рішенням, є САМП фільтр, виготовлений на замовлення та призначений для конкретного великого акваріума.

САМП це не що інше, як спеціальний резервуар для «обробки» води, що знаходиться зазвичай під акваріумом і включає систему фільтрації, обладнання для верхньої подачі води в ємність і вирішення інших завдань з обслуговування акваріума. У САМПі професійного рівня інтегровані джерела безперебійного живлення та комплексні системи фільтрації.

Система дозволяє заощаджувати простір позаду: Ви можете помістити в нього обігрівач та хімічні фільтри, не захаращуючи саму ємність. В результаті Ви одночасно підвищуєте естетичну привабливість акваріума, контролюєте якість води та збільшуєте корисний об’єм води за рахунок відмови від занурювальних систем.

Освітлення

Океанічний акваріум має виглядати, як океан, тобто бути блакитним. Тому для освітлення використовуються лампи досить холодного кольору.Якщо ви використовуєте люмінесцентні лампи, комбінуйте лампи холодного денного світла зі спеціальними синіми. Лампу денного світла ставте попереду над рибами, а синю – позаду над коралами. Якщо використовуєте світлодіоди, також вибирайте світлодіодний світильник холодного світла від 10000 до 15000 K. Металогалогенна лампа дає дуже потрібне світло, але й виділяє велику кількість теплоти, а споживає багато енергії. Освітлюйте акваріум якомога яскравіше. Корали відгукнуться чудовим ростом. Безпосередньо від інтенсивності освітлення залежатиме і яскравість забарвлення коралів, адже чим більше світла, тим правильніше проходитиме процес фотосинтезу водоростей, які живуть у симбіозі з коралами. При цьому не варто перейматися безхребетними, які не люблять яскраве світло, для них дуже просто створити тінь за допомогою каменів та декорацій.

Течія

Течія є визначальним фактором у житті мешканців океанів. Саме завдяки течії очищається вода, течія доставляє корм та кисень. Крім того в океанічному акваріумі течія дуже важлива для нормального процесу біофільтрації так званим «живим» камінням, на поверхні яких колонізуються корисні бактерії. Оскільки в природних умовах інтенсивність течії різна і часом настає штиль, то і в умовах морського акваріума необхідно іноді (наприклад на ніч) відключати насос. Більшість водяних насосів використовуються як помпи течії. Краще підключити помпи течії через таймер, який включатиме їх по черзі, як під час припливу та відливу. Навряд чи можна досягти надмірної течії. Важливіше, щоб течія в морській воді не завжди була одного й того ж напрямку.

Охолоджувач

Ідеальною температурою для океанічного акваріума прийнято вважати діапазон 25-26 С і якщо нижню межу досить просто відрегулювати за допомогою водонагрівача, то верхню в умовах унікальної спеки влітку необхідно знижувати. Для цього використовується акваріумний холодильник, адже при сильному підвищенні температури води акваріумні мешканці можуть просто загинути.

Флоратор

Крім самп фільтра морському акваріумісту, що починає, знадобиться хороший пристрій для відділення білка, який також має кілька інших назв, серед яких частіше за інших фігурують «флотатор», «флотаційна колонка» і «піновідділювач». Останнє є найбільш правильним, оскільки пояснює принцип його дії: використання піни для видалення чогось із води. Спробуємо описати принцип його роботи: білок (який, в кінцевому рахунку, перетворюється на фосфати і нітрати) приліплюється до бульбашок повітря, що знаходяться у воді, таким чином, флоратор виробляє мільйони бульбашок повітря, що притягують велику кількість білка. Згодом білок накопичується у чашці, яку потім викидають. Таким чином, флотаційна колонка видаляє білок ще до того, як він встигає розкластися і перетворитися на фосфати та нітрати. Чим краще працює піновідділювач, тим краща якість води в акваріумі.

Осмосна установка та автодолив

В океанічному акваріумі використовується осмосна вода, що одержується шляхом очищення за допомогою установки зворотного осмосу. При установці системи автодоливу вона працює в тандемі з осмосною установкою та в акваріумі підтримується постійний рівень солі. При першому запуску акваріум на 75% наповнюється прісною водою, очищеною осмосом, далі додається сіль. Краще купити більш дорогу сіль для рифового акваріума, ніж звичайну сіль для морських риб, тому що перша максимально збагачена всіма поживними елементами для розвитку коралів. Для більш швидкого розчинення солі включається насос і водонагрівач, рівень солоності вимірюється спеціальним пристроєм під назвою рефрактометр і повинен становити 33-35 промілей.

Грунт та живе каміння

При досягненні норми солоності та встановленні температури в 25С необхідно приступати до засипання ґрунту, а саме піску, його товщина має бути не більше 2 см, інакше ґрунт почне обростати мулом. Після рівномірного осідання піску (близько доби) можна приступати до укладання «живого» каміння.

Живе каміння – дуже важлива складова океанічної екосистеми. Власне, чому ж це каміння називають «живим»? Кожен такий камінь по суті не є справжнім каменем. У більшості випадків він являє собою шматочок поверхні коралового рифу і має пористу структуру, стаючи таким собі великим багатоквартирним будинком для безлічі мікроскопічних водоростей і організмів. Вони пропускають через себе морську воду, переробляючи потенційні речовини, що забруднюють її (нітрати, фосфати, різні органічні кислоти і т.п.) в хімічно і біологічно нейтральні сполуки. Вода стає більш чистою, безпечною та здоровою для риб та інших мешканців акваріума.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!