Океанічний акваріум – досить екзотичний гість у сучасному житлі, хоча у звичайній прісноводній водоймі ви не побачите настільки яскравих та дивовижних фарб. Обійдеться таке творіння рук людських дорожче за прісноводні аналоги, та й догляду вимагає відповідного, але справжніх акваріумістів це не зупиняє.

Догляд за акваріумом, населеним морськими рибками та коралами – це дуже відповідальний та складний процес. Але, якщо з самого початку правильно до нього підійти, вивчити всі потреби його мешканців, то процес догляду, як і споглядання підводного світу, приноситиме лише задоволення.

Параметри води

У морському акваріумі необхідно підтримувати сталість рівня температури, кислотності pH, солоності. Щодня перевіряйте параметри води та негайно вносьте необхідні зміни. Регулярно чистіть фільтр, не допускаючи помутніння води.

Основні параметри якості води: температурний режим 23-25 градусів, густина 1,02-1,06 г/см.куб, солоність 30-35%, pH – 8,1-8,3, кисень 5-15мг/л.

Не секрет, що основна відмінність океанічного акваріума від прісноводного, це сольовий склад води. Необхідна концентрація морської води досягається за допомогою спеціальної солі, виготовленої промисловим шляхом. Коли ви вже знаєте, яку сіль вибрати для акваріума і як правильно розводити її у воді, важливо навчитися її регулярно підміняти. Як правило, підміна повинна здійснюватися не рідше ніж 1 раз на 7-14 днів.

Повна ж заміна води в морському акваріумі рекомендується лише в особливих випадках, наприклад, абсолютна втрата хімічного балансу, яку не можна виправити навіть за допомогою спеціальних препаратів.

Годування

Найважливіша потреба будь-якої істоти – це потреба у їжі. Дуже важливо годувати риб в акваріумі такими кормами, які максимально наближені до їжі, яку вони їдять у природі. В даний час ці корми можна придбати у вигляді пластівців, таблеток чи в замороженому вигляді у різних зоомагазинах. Крім того, у продажі є вітаміни, які можна додавати в меню, щоб компенсувати різні поживні речовини, втрачені під час заморожування. 

Завжди тримайте кілька видів кормів. Вивчіть перед придбанням риб їх основні переваги в їжі, щоб ви могли забезпечити їх необхідними кормами. Не перегодовуйте риб, тому що це призведе до накопичення відходів на дні. Видавайте саме ту кількість корму, яку морські риби зможуть з’їсти у перші 2-5 хвилин. Постарайтеся прибрати надлишки їжі відразу після годівлі риб, щоб підтримувати акваріум у чистоті. Запам’ятовуйте скільки корму ви давали раніше, і намагайтеся видавати таку ж кількість при наступній годівлі.

Догляд за грунтом

Правильний вибір ґрунту для акваріума – найважливіше питання ще на перших стадіях його утримання. Вирішити його допоможе лише порада професійних акваріумістів, консультантів того магазину, де ви купуєте все обладнання для морського акваріума.

Але вже після закладки ґрунту в акваріум, його важливо вчасно очищати, інакше залишки їжі, осідаючи на частинках ґрунту, закисатимуть, а отже, змінюватимуть хімічний склад води. Тому необхідно регулярно проводити чищення ґрунту в морському акваріумі за допомогою акваріумного сифону – спеціального очисника гальки, піску, штучних видів ґрунту різної фракції. Частота чищення: від 1 разу на 7 днів до 1 разу на місяць – залежно від особливостей акваріума та його мешканців.

Облаштування акваріума

Ви коли-небудь чули приказку про те, що щаслива дитина – це здорова дитина? Те саме стосується і риби. Риб потрібно змусити почуватися максимально комфортно у своєму новому будинку. Потрібно спробувати максимально правдоподібно відтворити їх природне середовище. Вивчіть, які види коралів, губок та рослин оточують риб у природі. Якщо конкретна риба мешкає серед коралових рифів, постарайтеся відтворити аналогічні умови і в акваріумі.

Зрештою, постарайтеся не перенаселяти морський акваріум. Загальне правило – одна маленька рибка на кожні 40 літрів води. Майте на увазі, що те, що вважається маленькою рибкою, наступного місяця може виявитися не такою вже й маленькою.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!