Ідея придбати та встановити океанічний акваріум може з’явитися не тільки у шанувальників водної флори та фауни.  Сьогодні саме морський акваріум став не просто засобом різноманітності свого дозвілля, а й престижним елементом інтер’єру.  Причому цей факт стосується не тільки дизайну інтер’єру приватних володінь, багато керівників є прихильниками розміщення акваріума на робочому місці, в офісі та інших виробничих приміщеннях з метою акцентування індивідуальності та оригінальності.  Розглядаючи та вибираючи навіть готелі 5 зірок у Венеції, можна помітити, що деякі з них у декоруванні приміщень використовують окремі види акваріумів.  

У зв’язку з широкою популяризацією акваріумів, любителю-початківцю досить складно зорієнтуватися і вибрати відповідну конструкцію, яка цілком би його задовольняла.  Тут головне визначитися з концепцією вибору: або вам потрібен океанічний акваріум як ємність для утримання та життєзабезпечення морських організмів, або вам потрібен просто екзотичний елемент інтер’єру.  У тому і в іншому випадку доведеться відштовхуватися від основних складових цієї конструкції.

Матеріал акваріума

Акваріум може виготовлятися з силікатного скла, що є твердим, але тендітним матеріалом для акваріумів, і з акрилового скла.  Акриловий варіант у більшості випадків виявляється більш вигідним, так як через його характеристики міцності, може прослужити досить довго, а при виборі достатньої товщини, з часом не помутніє і не подряпається.  Ціни на скляні чаші варіюються від їх розмірів та специфіки. 

Форма

Звичайно, основний вибір базується на вибраних формах, так, наприклад, для звичайних прямокутних конструкцій доцільніше використовувати ємності з силікатного скла. Чаші незвичайного та округлого формату зазвичай виготовляються з акрилу. 

Декоративність

Відразу домовимося не сприймати тут акваріум як елемент інтер’єру. Розглянемо лише внутрішнє оформлення та населення акваріума. Мистецтво оформлення акваріума у ​​стилі підводного пейзажу чи акваскейпу, як його називають аквадизайнери, високо оцінюють на найпрестижніших міжнародних виставках. Акваріуми з таким оформленням замовляють рідкісні любителі та поціновувачі акваріумного дизайну. Більшість акваріумістів все ж таки віддає перевагу морському і особливо рифовому оформленню акваріума. 

Вартість

Мабуть, вартість акваріума і його обслуговування є основними чинниками вибору саме невеликих ркеанічних акваріумів. Ніхто не сперечається, що тисячолітровий океанічний рифовий акваріум приголомшливо виглядає і його хотів би тримати вдома кожен любитель морської екзотики. Але такий акваріум коштує не менше за автомобіль престижної моделі, а його обслуговування не дешевше за сервіс іномарки. Крім того, потрібно досить велику частину приміщення виділити під громіздке морське обладнання. Альтернатива є – відносно дешеві океанічні рифові акваріуми об’ємом від 30 до 100 літрів з низькими витратами на обслуговування.

Простота

У невеликих акваріумах типу нанориф не потрібно стільки обладнання, як у великих обсягах від 200 – 300 літрів. Не потрібна досить велика ємність – піддон під акваріумом (самп). Не потрібний зовнішній біофільтр, потужні світильники, комп’ютерні засоби диспетчеризації з різними датчиками та аналізаторами водного середовища. Готувати океанічну воду для заміни можна не бочками, а відрами.

Стабільність

Мається на увазі стабільність стану водного середовища, баланс між надходженням у воду продуктів метаболізму гідробіонтів та адекватною здатністю «живого каміння» та «живого піску» нанорифу до їх поглинання. У невеликому обсязі нанорифу для підтримки біобалансу необхідно забезпечити постійну та потужну циркуляцію води через природні біофільтри – пори та каверни морського каміння, населених величезною кількістю корисних бактерій. Будь-які порушення біобалансу в нанорифі – перегодовування гідробіонтів, вселення зайвої рибки, порушення світлового режиму може призвести до швидкої загибелі населення. Біосередовище великих акваріумів набагато стабільніше. І у надзвичайних ситуаціях у власника такого акваріума більше часу, щоби все налагодити.

Населення акваріума

У великому рифовому акваріумі очевидно більше можливостей урізноманітнити видовий склад гідробіонтів. Можна купувати молодих риб та з цікавістю спостерігати за їх зростанням. За економічність нанорифа доведеться платити стабільністю чисельності та біомаси населення. Особливо суворо для нанорифа слід підбирати рибок, які вносять найбільший вклад у забруднення водойми. Риби, особливо дрібні, мають швидкий обмін речовин та їх випорожнень достатньо, щоб сильно погіршити якість води у невеликих морських акваріумах. Метаболізм безхребетних менш інтенсивний, тому доля нанорифа – одна чи дві тропічні рибки із граничною довжиною 7-8 см плюс кілька креветок та коралів різних видів.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!